Erasmus+

Studia za granicą są doskonałym sposobem na pogłębienie praktycznej znajomości języków obcych oraz na zdobycie nowej wiedzy i umiejętności. Wyjazd stwarza Wam możliwość zawarcia szeregu nowych kontaktów i przyjaźni z zagranicznymi kolegami, które zaowocują Wam później na całe dorosłe życie.
Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych posiada bardzo rozbudowany system umów o współpracy z najlepszymi uniwersytetami w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Włoszech, Niemczech, Holandii, Belgii, Portugalii oraz w wielu innych krajach 
z naszego regionu. Jesteśmy najbardziej międzynarodowym Wydziałem w Łodzi, który wysyła za granicę najwięcej studentów i gości wielu zagranicznych słuchaczy.
Wiele wyjazdów zagranicznych owocuje również możliwością uzyskania podwójnych dyplomów oraz nawiązaniem ciekawych kontaktów zawodowych (ciekawe perspektywy dla nowej pracy). Studiując na naszym Wydziale nie musisz wyjeżdżać na stałe za granicę, aby zdobyć podobne umiejętności i wiedzę, co Twoi koledzy.
Nasze prawdziwie międzynarodowe studia są alternatywą dla studiowania za granicą. Studiując u nas będziesz bardziej „międzynarodowy” niż Twoi koledzy wyjeżdżający za granicę. U nas znajdziesz cały świat w centrum Łodzi, dwa kroki od Placu Dąbrowskiego i od Dworca Łódź-Fabryczna.

Zagranica

Zarządzenie nr 167 Rektora Uniwersytetu Łódzkiego z dnia 8.09.2020 r. w sprawie: zagranicznych wyjazdów studentów, doktorantów i pracowników UŁ oraz przyjazdów osób z zagranicy w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa (SARS-CoV-2)

Oświadczenie studenta

 

KOORDYNATOR PROGRAMU ERASMUS+

Dyżury

Dr Agata Włodarska-Frykowska

Koordynator Programu Erasmus+

agata.wlodarska@uni.lodz.pl

 

•  Erasmus+

•  Praktyki


 Relacja z pobytu w ramach programu Erasmus we Włoszech Adama Wroteckiego, 

studenta kierunku stosunki międzynarodowe, specjalność International Marketing

W bieżącym semestrze przebywam w ramach programu Erasmus w miejscowości Pavia na północnym zachodzie Włoch. Zajęcia na Uczelni utrzymane są na wysokim poziomie. Niektóre z nich prowadzone są przez przedstawicieli dużych międzynarodowych i włoskich firm, takich jak: Engineering, So.Vite czy Axxura. Miałem okazję brać udział w wycieczce do Bolonii organizowanej przez STEP-ESN Pavia, jak i zwiedziłem Mediolan. Jedynym mankamentem jest brak możliwości uczestnictwa w uniwersyteckim kursie języka włoskiego dla obcokrajowców.

Załączam fotografię z wyjazdu do Medalionu z innymi studentami Erasmusa

 

 

 • 75. ROCZNICY DEPORTACJI ŻYDÓW ZACHODNICH DO LITZMANNSTADT GETTO
  75. ROCZNICY DEPORTACJI ŻYDÓW ZACHODNICH DO LITZMANNSTADT GETTO
 • Graduation Day of International Marketing and photo session 11.12.2015
  Graduation Day of International Marketing and photo session 11.12.2015
 • Christmas Eve meeting with International Marketing Students - 16.12.2015
  Christmas Eve meeting with International Marketing Students - 16.12.2015
 • Spotkanie wigilijne pracowników WSMiP - 17.12.2015
  Spotkanie wigilijne pracowników WSMiP - 17.12.2015
 • Uroczystość wręczenia dyplomów studentom Polsko-Francuskich Studiów Zarządzania typu MBA
  Uroczystość wręczenia dyplomów studentom Polsko-Francuskich Studiów Zarządzania typu MBA
 • Oferta edukacyjna WSMiP UŁ
  Oferta edukacyjna WSMiP UŁ
 • 10th Lodz East Asia Meeting Zakład Azji Wschodniej UŁ
  10th Lodz East Asia Meeting Zakład Azji Wschodniej UŁ
 • „POLAND AND GERMANY: HOW TO RESPOND TO RUSSIA?”
  „POLAND AND GERMANY: HOW TO RESPOND TO RUSSIA?”
 • Krótka relacja z obchodów 70-lecia UŁ na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych
  Krótka relacja z obchodów 70-lecia UŁ na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych
 • Dr Magdalena Cieślak (Zakład Dramatu i Dawnej Literatury Angielskiej, UŁ) przeprowadza wywiad z dr Imke Lichterfeld, University of Bonn, na temat oddziaływania i znaczenia renesansowej tragedii dla współczesnego odbiorcy (październik 2013)
  Dr Magdalena Cieślak (Zakład Dramatu i Dawnej Literatury Angielskiej, UŁ) przeprowadza wywiad z dr Imke Lichterfeld, University of Bonn, na temat oddziaływania i znaczenia renesansowej tragedii dla współczesnego odbiorcy (październik 2013)