Opisy kierunków i specjalności

● STUDIA DZIENNE I STOPNIA

– stosunki międzynarodowe
a) konflikty i przemoc w stosunkach międzynarodowych - rekrutacja na kierunek stosunki międzynarodowe, specjalność wybierana w toku studiów.

SIATKA GODZIN PREZENTACJA

b) migracja, uchodźstwo a integracja kulturowa - rekrutacja na kierunek stosunki międzynarodowe, specjalność wybierana w toku studiów.

SIATKA GODZIN PREZENTACJA

c) polityka międzynarodowa i dyplomacja; opiekun: dr hab. Małgorzata Pietrasiak, prof. nadzw. UŁ (mpietrasiak@uni.lodz.pl); - rekrutacja na kierunek stosunki międzynarodowe, specjalność wybierana w toku studiów

OPIS SIATKA GODZIN

d) komunikowanie międzynarodowe; opiekunowie: prof. dr hab. M. Dziekan, prof. zw. UŁ, dr W. Oleksy (mmdziekan@interia.pl;oleksy@uni.lodz.pl); - rekrutacja na kierunek stosunki międzynarodowe, specjalność wybierana w toku studiów.

OPIS SIATKA GODZIN

e) dziennikarstwo międzynarodowe;  opiekun: dr Michał Stelmach (m.stelmach@uni.lodz.pl): - rekrutacja na kierunek stosunki międzynarodowe, specjalność wybierana w toku studiów.

OPIS SIATKA GODZIN

f) biznes międzynarodowy - rekrutacja na kierunek stosunki międzynarodowe, specjalność wybierana w toku studiów.

SIATKA GODZIN PREZENTACJA

- international & politological studies (SIATKA GODZIN  OPIS)

a) american studies - rekrutacja na kierunek international & politological studies, specjalność wybierana w toku studiów.

b) security studies - rekrutacja na kierunek international & politological studies, specjalność wybierana w toku studiów.

c) politics and policy in Europe - rekrutacja na kierunek international & politological studies, specjalność wybierana w toku studiów.

d) international communications - rekrutacja na kierunek international & politological studies, specjalność wybierana w toku studiów.

e) asian studies - rekrutacja na kierunek international & politological studies, specjalność wybierana w toku studiów.

- politologia

a) polityka i zarządzanie w strukturach lokalnych; opiekun: prof. dr hab. Alicja Stępień-Kuczyńska, prof. zw. UŁ (kspul@uni.lodz.pl); - rekrutacja na kierunek politologia, specjalność wybierana w toku studiów

OPIS SIATKA GODZIN

b) kultura polityczna i polityka historyczna; opiekun: prof. dr hab. Eugeniusz Ponczek, prof. zw. UŁ (genezo@uni.lodz.pl); - rekrutacja na kierunek politologia, specjalność wybierana w toku studiów

OPIS SIATKA GODZIN

Ponadto oferujemy nową formułę studiów Politologia 35+ (specjalność: polityka i zarządzanie w strukturach lokalnych)

UWAGA! Rejestracja na kierunek Politologia 35+ w serwisie rekrutacyjnym UŁ tak jak na zwykłą Politologię. Przy składaniu dokumentów kandydat deklaruje wybór studiów w trybie 35+.

- międzynarodowe studia kulturowe OPIS SIATKA GODZIN Facebook

Wszystkie wymienione wyżej kierunki można studiować także w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych.

studia azjatyckie

- bezpieczeństwo narodowe

SIATKA GODZIN

- international marketing (w j. angielskim, o profilu praktycznym); opiekun dr Michał Sędkowski (michal.sedkowski@uni.lodz.pl)

OPIS SIATKA GODZIN

● STUDIA DZIENNE II STOPNIA

- stosunki międzynarodowe

a) interamerykańska; - rekrutacja na kierunek stosunki międzynarodowe, specjalność wybierana w toku studiów.

SIATKA GODZIN

b) orientalna; opiekun: prof. dr hab. Marek Dziekan, prof. zw. UŁ (ikonczak@uni.lodz.pl); - rekrutacja na kierunek stosunki międzynarodowe, specjalność wybierana w toku studiów.

OPIS SIATKA GODZIN

c) regiony Europy; opekun: dr Magdalena Żakowska (magdazakowska@uni.lodz.pl) - rekrutacja na kierunek stosunki międzynarodowe, specjalność wybierana w toku studiów.

OPIS SIATKA GODZIN

- international and politological studies (SIATKA GODZIN  OPIS)

a) governments and governance - rekrutacja na kierunek international & politological studies, specjalność wybierana w toku studiów.

b) conflict management and negotiations - rekrutacja na kierunek international & politological studies, specjalność wybierana w toku studiów.

c) international marketing - rekrutacja na kierunek international & politological studies, specjalność wybierana w toku studiów.

- politologia (OPIS)

a) bezpieczeństwo państwa; opiekun: dr hab. Robert Łoś, prof. nadzw. UŁ (robert_los@uni.lodz.pl);

OPIS SIATKA GODZIN

b) doradztwo i zarządzanie polityczne; doradztwo i zarządzanie polityczne; opiekun: prof. dr hab. Alicja Stępień-Kuczyńska, prof. zw. UŁ (kspul@uni.lodz.pl);

OPIS SIATKA GODZIN

c) diagnozowanie i prognozowanie polityczne; opiekun: dr hab. Andrzej Sepkowski, prof. nadzw. UŁ (ispul@uni.lodz.pl);

- międzynarodowe studia kulturowe OPIS SIATKA GODZIN Facebook

● STUDIA DZIENNE III STOPNIA