Wizyta Studentów Międzynarodowe Studia Kulturowe oraz Intercultural Communication w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej im. Leona Shillera

Dnia 5 czerwca 2019 roku studenci kierunku Międzynarodowe Studia Kulturowe oraz Intercultural Communication wraz z grupą uczestniczących w zajęciach studentów programu Erasmus+ odwiedzili Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Teatralną i Telewizyjną w Łodzi im. Leona Shillera, czyli w skrócie Łódzką Szkołę Filmową, uczelnię o bogatych tradycjach Polskiej Szkoły Filmowej. W 2019 roku przypada rocznica siedemdziesięciolecia jej istnienia. Studenci zwiedzili Wydziały: Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej, Wydział Operatorski i Realizacji Telewizyjnej, Wydział Organizacji Sztuki Filmowej. W Wydziale Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej odwiedzili najnowocześniejsze w Polsce studio reżyserii telewizyjnej zakupione ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Studio Animacji Filmowej. Cała grupa sfotografowała się na słynnych schodach, na których siadali Roman Polański, Andrzej Wajda, Krzysztof Kieślowski, Krzysztof Zanussi, Małgorzata Szumowska i inni. Mogli obejrzeć fotografie najsłynniejszych absolwentów Szkoły z okresu ich studiów zamieszczone na specjalnym plakacie wydanych z okazji 70-tej rocznicy jej istnienia. Przewodnikiem po Szkole w języku polskim i angielskim był mgr Sławomir Kalwinek. Dziękujemy! Życzymy Szkole następnych 70-lat Sławy i Chwały.

 • 75. ROCZNICY DEPORTACJI ŻYDÓW ZACHODNICH DO LITZMANNSTADT GETTO
  75. ROCZNICY DEPORTACJI ŻYDÓW ZACHODNICH DO LITZMANNSTADT GETTO
 • Graduation Day of International Marketing and photo session 11.12.2015
  Graduation Day of International Marketing and photo session 11.12.2015
 • Christmas Eve meeting with International Marketing Students - 16.12.2015
  Christmas Eve meeting with International Marketing Students - 16.12.2015
 • Spotkanie wigilijne pracowników WSMiP - 17.12.2015
  Spotkanie wigilijne pracowników WSMiP - 17.12.2015
 • Uroczystość wręczenia dyplomów studentom Polsko-Francuskich Studiów Zarządzania typu MBA
  Uroczystość wręczenia dyplomów studentom Polsko-Francuskich Studiów Zarządzania typu MBA
 • Oferta edukacyjna WSMiP UŁ
  Oferta edukacyjna WSMiP UŁ
 • 10th Lodz East Asia Meeting Zakład Azji Wschodniej UŁ
  10th Lodz East Asia Meeting Zakład Azji Wschodniej UŁ
 • „POLAND AND GERMANY: HOW TO RESPOND TO RUSSIA?”
  „POLAND AND GERMANY: HOW TO RESPOND TO RUSSIA?”
 • Krótka relacja z obchodów 70-lecia UŁ na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych
  Krótka relacja z obchodów 70-lecia UŁ na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych
 • Dr Magdalena Cieślak (Zakład Dramatu i Dawnej Literatury Angielskiej, UŁ) przeprowadza wywiad z dr Imke Lichterfeld, University of Bonn, na temat oddziaływania i znaczenia renesansowej tragedii dla współczesnego odbiorcy (październik 2013)
  Dr Magdalena Cieślak (Zakład Dramatu i Dawnej Literatury Angielskiej, UŁ) przeprowadza wywiad z dr Imke Lichterfeld, University of Bonn, na temat oddziaływania i znaczenia renesansowej tragedii dla współczesnego odbiorcy (październik 2013)