ZDERZENIE ŚWIATÓW

W dniu 3 lutego 2020 r. na naszym Wydziale miało miejsce wydarzenie pod tytułem „Zderzenie Światów”, którego organizatorami byli studenci kierunku: Międzynarodowe studia kulturowe. Studenci w ramach zajęć opcjonalnych wykorzystując metodę Design Thinkng opracowali harmonogram spotkania dla młodzieży, w ramach którego uczestnicy mogliby uzupełnić swoje kompetencje. Celem przewodnim było stworzenie warunków do twórczej pracy nad tekstem piosenki i refleksja na temat teoretycznych i praktycznych podstaw tego procesu. Uczestnikami warsztatów byli uczniowie XXXIII Liceum im. Armii Krajowej w Łodzi. Na początku wykład wprowadzający w tematykę warsztatów o muzyce w serialach wygłosiła pani doktor Aleksandra Różalska. Gościem specjalnym był wokalista łódzkiego zespołu Suchy Pion- Dawid Matuszczak, który opowiadał o procesie twórczym pisania piosenek. W drugiej części spotkania zadaniem uczniów było stworzenie w grupach własnych tekstów o dowolnej tematyce. Ku naszemu zadowoleniu wszyscy ochoczo zabrali się do pracy. Organizatorzy warsztatów wcielili się w rolę recenzentów. Jury miało duży problem z wybraniem najlepszej pracy, dlatego też zostały nagrodzone aż cztery grupy. Całe wydarzenie podsumowała prelekcja wygłoszona przez jedną ze studentek- panią Wirginię Wywiał na temat wykorzystania motywów literackich w piosenkach. Na zakończenie uczniowie liceum przekazali organizatorom list z podziękowaniem za przeprowadzone warsztaty.

 • 75. ROCZNICY DEPORTACJI ŻYDÓW ZACHODNICH DO LITZMANNSTADT GETTO
  75. ROCZNICY DEPORTACJI ŻYDÓW ZACHODNICH DO LITZMANNSTADT GETTO
 • Graduation Day of International Marketing and photo session 11.12.2015
  Graduation Day of International Marketing and photo session 11.12.2015
 • Christmas Eve meeting with International Marketing Students - 16.12.2015
  Christmas Eve meeting with International Marketing Students - 16.12.2015
 • Spotkanie wigilijne pracowników WSMiP - 17.12.2015
  Spotkanie wigilijne pracowników WSMiP - 17.12.2015
 • Uroczystość wręczenia dyplomów studentom Polsko-Francuskich Studiów Zarządzania typu MBA
  Uroczystość wręczenia dyplomów studentom Polsko-Francuskich Studiów Zarządzania typu MBA
 • Oferta edukacyjna WSMiP UŁ
  Oferta edukacyjna WSMiP UŁ
 • 10th Lodz East Asia Meeting Zakład Azji Wschodniej UŁ
  10th Lodz East Asia Meeting Zakład Azji Wschodniej UŁ
 • „POLAND AND GERMANY: HOW TO RESPOND TO RUSSIA?”
  „POLAND AND GERMANY: HOW TO RESPOND TO RUSSIA?”
 • Krótka relacja z obchodów 70-lecia UŁ na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych
  Krótka relacja z obchodów 70-lecia UŁ na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych
 • Dr Magdalena Cieślak (Zakład Dramatu i Dawnej Literatury Angielskiej, UŁ) przeprowadza wywiad z dr Imke Lichterfeld, University of Bonn, na temat oddziaływania i znaczenia renesansowej tragedii dla współczesnego odbiorcy (październik 2013)
  Dr Magdalena Cieślak (Zakład Dramatu i Dawnej Literatury Angielskiej, UŁ) przeprowadza wywiad z dr Imke Lichterfeld, University of Bonn, na temat oddziaływania i znaczenia renesansowej tragedii dla współczesnego odbiorcy (październik 2013)