Kariery absolwentów

 

     

Błażej Moder

 

Absolwent Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych, na kierunku stosunki międzynarodowe, specjalność: euromarketing (rocznik 2006). Laureat nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego dla najlepszej pracy magisterskiej dotyczącej regionu łódzkiego. 

Doktorant na kierunku ekonomia w Kolegium Ekonomiczno-Społecznym w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. 

Zawodowo związany z sektorem publicznym. Pracował w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej SA (2006–2007), Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA (2007–2011), gdzie pełnił funkcję Wiceprezesa, a od 2008 r. — Prezesa Zarządu i Łódzkiej Spółce Infrastrukturalnej Sp. z o.o. (2011–2012), gdzie sprawował funkcję Członka Zarządu. Od września 2012 r. Dyrektor Zarządu Nowego Centrum Łodzi.

Doradca zarządu ds. międzynarodowych w fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju prof. Leszka Balcerowicza. Członek Stowarzyszenia Mont Pelerin i Towarzystwa Ekonomistów Polskich. Stypendysta programów organizowanych min. przez Asia Europe Foundation, Atlas Economic Research Foundation, Cato Institute  Liberty Fund. Od października 2012 r. Przewodniczący Stowarzyszenia Absolwentów WSMiP UŁ.

Wybrany do udziału w programie 40 under 40 na lata 2013–2014 grupującego europejskich, młodych liderów z różnych dziedzin życia.

Aktualnie Członek Rady Fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju.

 

 

 

Dominika Ostrowska

główny specjalista w Oddziale Współpracy z Zagranicą w Biurze Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą jest odpowiedzialna za kontakty z miastami partnerskimi Łodzi- m.in.Lyonem, Stuttgartem, Chemnitz, Wilnem i Lwowem. 

Ukończyła specjalizację Euromarketing w 2002 r. W ramach wymiany studenckiej Socrates/Erasmus dwa semestry spędziła na Uniwersytecie Jean Moulin Lyon III we Francji. Jej praca magisterska, poświęcona problematyce zdolności administracyjnej Polski do udziału w polityce regionalnej Unii Europejskiej, została nagrodzona przez Marszałka Województwa Łódzkiego. Już jako studentka pracowała w Starostwie Powiatowym Powiatu Łódzkiego Wschodniego, gdzie zdobyła umiejętności nawiązywania kontaktów z międzynarodowymi partnerami i przygotowywania projektów. Następnie pełniła funkcję Asystentki Prezydenta Miasta Łodzi. Dodatkowo odbyła dwumiesięczną praktykę w Biurze Łącznikowym Landu Meklemburgia-Pomorze Przednie w Brukseli, gdzie poznała specyfikę funkcjonowania tego typu placówki. Była też praktykantką w Biurze Europejskiej Partii Obywatelskiej w Parlamencie Europejskim w Brukseli. W latach 2005-2008 była Przedstawicielem Urzędu Miasta Łodzi w Brukseli, gdzie odpowiadała za promocję i lobbing na rzecz miasta Łodzi, kontakty z instytucjami unijnymi. Następnie w latach 2008-2010- Dyrektor Biura Promocji, Turysytki i Współpracy z Zagranicą.

 

 

Mariusz Mielczarek -  Dyrektor ds. Sektora Publicznego i Unii Europejskiej w Alstom Polska (od 2013).

 

Mariusz ostatnie 9 lat spędził w Brukseli. Pracował  jako Programme Manager w Komisji Europejskiej, gdzie odpowiadał m.in. za wsparcie z funduszy UE na inwestycje energetyczne w Polsce oraz przygotowanie nowej perspektywy finansowej 2014-2020. Wcześniej, w latach 2004-2010  pełnił funkcje Dyrektora  Regionalnego Biura Województwa Łódzkiego w Brukseli. W 2008r. wybrany jako przedstawiciel polskich regionów   na  Członka Zarządu Europejskiej Sieci Regionów Innowacji i Wiedzy (ERRIN). W latach 2002-2004  pracował jako specjalista ds. funduszy europejskich w Instytucie Europejskim w  Łodzi  i  Krajowym Ośrodku Szkoleniowym Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Posiada uprawnienia trenera UNDP,  NISPAcee, EIPA oraz eksperta Instytutu Konsultantów Europejskich. Autor oraz współautor publikacji i podręczników nt. rozwoju  regionalnego i zarządzania projektami. Prowadził wiele szkoleń w Polsce i zagranicą z zakresu polityki regionalnej, inwestycji w energetyce, zarządzania projektami, lobbyingu w UE. Swoją karierę zawodową rozpoczynał w 2001r., pracując w Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (Misja w Kosowie).

Mariusz ukończył zarządzanie na Uniwersytecie Vaxjo (Szwecja) oraz stosunki międzynarodowe (spec. Euromarketing) i prawo europejskie na Uniwersytecie Łódzkim.

Prywatnie uwielbia  podróże, książki i jest fanem sportu. Sam biega, gra w  piłkę nożną  i jeździ na  nartach. Mariusz ma żonę i 2 dzieci.

 

 

Łukasz Walewski
Dziennikarz. Pracuje jako reporter w Programie Trzecim Polskiego Radia. Specjalizuje się w tematyce zagranicznej, stosunkach międzynarodowych, marketingu politycznym i polityce krajowej. Wcześniej pracował w Radiu ZET. Jeszcze na studiach pracował w Studenckim Radiu ŻAK Politechniki Łódzkiej i odbył staże kolejno: w Radiu CADENA SER w Hiszpanii, w TVN24 w Łodzi i w Polskim Radiu Łódź. Rok studiował w Hiszpanii na Uniwersytecie w Granadzie w ramach programu ERASMUS. Posługuje się czterema językami obcymi. Jest pomysłodawcą i współzałożycielem stowarzyszenia Młodzieży Różnych Kultur ICYA, które organizowało projekty międzynarodowe w ramach programu „Młodzież” Unii Europejskiej. Uwielbia podróże, fotografię, narty, żeglarstwo, windsurfing i Hiszpanię w każdym calu...

 

Ewelina Stępnik

 ukończyła stosunki międzynarodowe (specjalność euromarketing) na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego w lipcu 2008 r. W 2007 r., w ramach programu Socrates-Erasmus, spędziła semestr na Université Jean Moulin Lyon III we Francji. W trakcie studiów odbyła także staż w siedzibie głównej Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku (Departament Informacji Publicznej). Jej praca magisterska dotyczyła roli komunikacji marketingowej w procesie organizacji wydarzeń i konferencji międzynarodowych. Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w międzynarodowych korporacjach w Wielkiej Brytanii (International Herald Tribune/The New York Times Media Group, Oxford Analytica, InterContinental Hotels Group). W latach 2008–2009 pełniła funkcję koordynatora w Departamencie Wydarzeń Międzynarodowych gazety „International Herald Tribune” w Londynie, w ramach której organizowała konferencje Oil & Money (Londyn) i Sustainable Luxury (New Delhi). Obecnie pracuje w Biurze Komunikacji Społecznej Ministerstwa Skarbu Państwa. Zajmuje się współpracą zagraniczną i dyplomatyczną.

 

Katarzyna Nabiałczyk 
Absolwentka stosunków międzynarodowych na Wydziale StudiówMiędzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego — specjalność euromarketing. Stypendystka Programu Socrates-Erasmus na Uniwersytecie w Genui. Była przewodnicząca IcYA — Intercultural Youth Association. Była rzeczniczka prasowa i członkini władz przedstawicielstwa regionalnego Forum Młodych Dyplomatów w Łodzi. Aktualnie zajmuje się produkcją filmową w Stanach Zjednoczonych. Członkini Komitetu na Rzecz Utworzenia Miast Bliźniaczych Pomiędzy Łodzią a Los Angeles.
Posługuje się angielskim, włoskim, francuskim i rosyjskim. 
Kontakt: knabialczyk@diplomacy.pl

 

Maciej Stopczyk 

Specjalność euromarketing, kierunek stosunki międzynarodowe, Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego, ukończył studia w czerwcu 2008 r. Pracę magisterską z zakresu projektowania strategii sprzedaży napisał w oparciu o szczegółową analizę działalności przedsiębiorstwa rodzinnego. Urodzony w Niemczech, otrzymawszy dwujęzyczne wychowanie, od najmłodszych lat uwielbiał podróże. Mieszkając w różnych częściach Europy miał możliwość zapoznania się z ekonomicznymi, politycznymi oraz kulturowymi uwarunkowaniami poszczególnych państw. Zna biegle język niemiecki, angielski oraz hiszpański. Studiował na uniwersytecie Santiago de Compostela w Hiszpanii w ramach programu Socrates-Erasmus. Doświadczenie zawodowe gromadził najpierw w rodzinnym przedsiębiorstwie, następnie odbywając staż w Dziale Exportu nowoczesnej firmy dystrybucyjnej w Alicante oraz pracując w Dziale Marketingu dużego producenta oraz eksportera odzieży i akcesoriów w Kalkucie (Indie). Obecnie jest zaangażowany w działania agencji marketingowej obsługującej największe sieci wielkopowierzchniowe w Polsce.

 

 • 75. ROCZNICY DEPORTACJI ŻYDÓW ZACHODNICH DO LITZMANNSTADT GETTO
  75. ROCZNICY DEPORTACJI ŻYDÓW ZACHODNICH DO LITZMANNSTADT GETTO
 • Graduation Day of International Marketing and photo session 11.12.2015
  Graduation Day of International Marketing and photo session 11.12.2015
 • Christmas Eve meeting with International Marketing Students - 16.12.2015
  Christmas Eve meeting with International Marketing Students - 16.12.2015
 • Spotkanie wigilijne pracowników WSMiP - 17.12.2015
  Spotkanie wigilijne pracowników WSMiP - 17.12.2015
 • Uroczystość wręczenia dyplomów studentom Polsko-Francuskich Studiów Zarządzania typu MBA
  Uroczystość wręczenia dyplomów studentom Polsko-Francuskich Studiów Zarządzania typu MBA
 • Oferta edukacyjna WSMiP UŁ
  Oferta edukacyjna WSMiP UŁ
 • 10th Lodz East Asia Meeting Zakład Azji Wschodniej UŁ
  10th Lodz East Asia Meeting Zakład Azji Wschodniej UŁ
 • „POLAND AND GERMANY: HOW TO RESPOND TO RUSSIA?”
  „POLAND AND GERMANY: HOW TO RESPOND TO RUSSIA?”
 • Krótka relacja z obchodów 70-lecia UŁ na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych
  Krótka relacja z obchodów 70-lecia UŁ na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych
 • Dr Magdalena Cieślak (Zakład Dramatu i Dawnej Literatury Angielskiej, UŁ) przeprowadza wywiad z dr Imke Lichterfeld, University of Bonn, na temat oddziaływania i znaczenia renesansowej tragedii dla współczesnego odbiorcy (październik 2013)
  Dr Magdalena Cieślak (Zakład Dramatu i Dawnej Literatury Angielskiej, UŁ) przeprowadza wywiad z dr Imke Lichterfeld, University of Bonn, na temat oddziaływania i znaczenia renesansowej tragedii dla współczesnego odbiorcy (październik 2013)