Informacja dla osób mieszkających w akademikach UŁ

12.03.2020

Studenci, doktoranci, mieszkańcy domów studenckich,

w związku z sytuacją epidemiologiczną oraz dzisiejszym zarządzeniem Rektora UŁ, dotyczącym zawieszenia zajęć na UŁ, zwracam się do Państwa z apelem o pilne opuszczenie akademika w możliwie krótkim okresie. O ile to możliwe, osoby, które mogą wrócić do swoich domów rodzinnych, proszone są o zabranie wszystkich swoich rzeczy osobistych i udanie się do miejsca stałego zamieszkania. Dynamiczna sytuacja epidemiologiczna, związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, może spowodować, że domy studenckie będą podlegały zajęciu przez służby medyczne.

Studenci, doktoranci i inni mieszkańcy domów studenckich UŁ, którzy nie mogą opuścić swojego akademika (w szczególności studenci z innych krajów), proszeni są o bezwzględne stosowanie  się do komunikatów wydawanych przez władze Uczelni. Osoby takie mogą być w każdym czasie zobligowane do natychmiastowego opuszczenia akademika, jeśli zaistnieją okoliczności to uzasadniające, niezależne od Uczelni.

Studenci zagraniczni z programów wymiany proszeni są o zastosowanie się do prośby o opuszczenie akademika i powrót do domu na czas odwołania zajęć, o ile jest to możliwe i bezpieczne. Jeśli jest to niemożliwe, w trosce o Wasze bezpieczeństwo, prosimy ograniczyć mobilność i kontakty społeczne, nie podróżować po Polsce i nie wyjeżdżać za granicę.

Wszystkie kwestie finansowe,  związane z przerwą w zakwaterowaniu w akademiku, będą rozliczane w terminie późniejszym, w porozumieniu z samorządem studenckim i Radą Osiedla.

Bardzo prosimy o zachowanie spokoju. Pracownicy akademików i administracja Osiedla będą pracować.

Prosimy na bieżąco śledzić komunikaty Rektora.

Studenci zagraniczni rozmawiający w języku angielskim mogą kontaktować się z BWZ pod emailem: iso@uni.lodz.pl i pod numerem telefonu +48 42 635 41 97 (po godzinie 16:00 do 20:00 w sprawach pilnych pod numerem: +48 511 952 922) ) oraz na FB: polishuniversity

Procedury dla studentów, doktorantów i innych mieszkańców akademików wykwaterowujących się z akademika

1. Przed wyprowadzeniem się z akademika proszę powiadomić recepcję o tym fakcie.
  2. Zgłoś czy zabrałeś wszystkie swoje rzeczy, czy też coś zostawiłeś.
  3. Wypełnij krótką informację, zostaw ja w recepcji:

- nazwisko i imię

- czy zabrałeś wszystkie swoje rzeczy

- Twoje uwagi

Proszę śledzić komunikaty Uczelni na stronie uni.lodz.pl

Jeśli nie możesz wykwaterować się:

1.      Zgłoś to do recepcji

2.      Podaj ewentualna datę wykwaterowania