Ogólnopolska konferencja naukowa Australia w dobie kryzysu: rozwiązania polityczne, ekonomiczne, kulturowe i klimatyczne

6.10.2020

OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWA

WYDZIAŁU STUDIÓW MIĘDZYNARODOWYCH I POLITOLOGICZNYCH UNIWERSYTETU ŁÓDZKIEGO

ORAZ

TOWARZYSTWA NAUKOWEGO AUSTRALII, NOWEJ ZELANDII I OCEANII (ANZORA)

 

               Australia w dobie kryzysu:

rozwiązania polityczne, ekonomiczne, kulturowe i klimatyczne

 

11 grudnia 2020 r., Uniwersytet Łódzki (online)

 

*** W związku obowiązującymi obostrzeniami epidemiologicznymi organizatorzy zdecydowali się na przeprowadzenie konferencji w trybie zdalnym, co jest spowodowane troską o zdrowie uczestników.Nie przewidujemy w związku z tym opłaty konferencyjnej.***

 

Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UniwersytetuŁódzkiego wraz z Towarzystwem Naukowym Australii, Nowej Zelandii i Oceanii (ANZORA) mają zaszczyt zaprosić Państwa na 12. już Ogólnopolską Konferencję Naukową dotyczącą tematyki Pacific Studies. Tegoroczna edycja powstaje we współpracy z Katedrą Studiów Brytyjskich i Krajów Wspólnoty Brytyjskiej na Uniwersytecie Łódzkim.


Złożoność kwestii dotyczących postkolonialnych norm oraz zależności w regionie Pacyfiku Południowego daje ogromne pole do analiz, dyskusji oraz wzajemnej inspiracji także na polskim gruncie akademickim. Jako Towarzystwo Naukowe Australii, Nowej Zelandii i Oceanii mamy ogromną świadomość luk badawczych w tym zakresie. Zapraszamy zatem Państwa do uzupełnienia tychże niedoborów w rodzimej nauce i literaturze. Pragniemy zaprosić badaczy, podróżników i miłośników Antypodów na wirtualną podróż naukową do Łodzi, podczas której dyskutować będziemy nad stanem kryzysu klimatycznego, politycznego oraz społecznego w Związku Australijskim, a także wpływającymi na to relacjami w obrębie kontynentu australijskiego – tak w perspektywie historycznej jak i współczesnej.

Coroczne konferencje ANZORA służą integracji środowisk akademickich, a także rozpowszechnieniu badań polskich naukowców zajmujących się kontynentem australijskim, wciąż niedostatecznie zbadanym na gruncie polskim. Pomimo obostrzeń związanych w epidemią SARS-CoV-2 organizatorom zależy na kontynuacji spotkań Pacyficznych, stąd zapadła decyzja o zdalnym trybie konferencji AZNORA, zamiast jej całkowitej anulacji.

 

         Termin nadsyłania zgłoszeń: do 30 października 2020 r.

Języki konferencyjne: polski, angielski

Propozycje wystąpień wraz z abstraktem nieprzekraczającym 200 słów prosimy przesyłać na adres mailowy dr Joanny Siekiery (Uniwersytet w Bergen ANZORA): joanna.siekiera@uib.now formularzu zgłoszeniowym (s.4).

Dalsze informacje wraz z formularzem zgłoszeniowym

 • 75. ROCZNICY DEPORTACJI ŻYDÓW ZACHODNICH DO LITZMANNSTADT GETTO
  75. ROCZNICY DEPORTACJI ŻYDÓW ZACHODNICH DO LITZMANNSTADT GETTO
 • Graduation Day of International Marketing and photo session 11.12.2015
  Graduation Day of International Marketing and photo session 11.12.2015
 • Christmas Eve meeting with International Marketing Students - 16.12.2015
  Christmas Eve meeting with International Marketing Students - 16.12.2015
 • Spotkanie wigilijne pracowników WSMiP - 17.12.2015
  Spotkanie wigilijne pracowników WSMiP - 17.12.2015
 • Uroczystość wręczenia dyplomów studentom Polsko-Francuskich Studiów Zarządzania typu MBA
  Uroczystość wręczenia dyplomów studentom Polsko-Francuskich Studiów Zarządzania typu MBA
 • Oferta edukacyjna WSMiP UŁ
  Oferta edukacyjna WSMiP UŁ
 • 10th Lodz East Asia Meeting Zakład Azji Wschodniej UŁ
  10th Lodz East Asia Meeting Zakład Azji Wschodniej UŁ
 • „POLAND AND GERMANY: HOW TO RESPOND TO RUSSIA?”
  „POLAND AND GERMANY: HOW TO RESPOND TO RUSSIA?”
 • Krótka relacja z obchodów 70-lecia UŁ na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych
  Krótka relacja z obchodów 70-lecia UŁ na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych
 • Dr Magdalena Cieślak (Zakład Dramatu i Dawnej Literatury Angielskiej, UŁ) przeprowadza wywiad z dr Imke Lichterfeld, University of Bonn, na temat oddziaływania i znaczenia renesansowej tragedii dla współczesnego odbiorcy (październik 2013)
  Dr Magdalena Cieślak (Zakład Dramatu i Dawnej Literatury Angielskiej, UŁ) przeprowadza wywiad z dr Imke Lichterfeld, University of Bonn, na temat oddziaływania i znaczenia renesansowej tragedii dla współczesnego odbiorcy (październik 2013)