PRESTIŻOWY GRANT Z PROGRAMU HORYZONT 2020 NA STUDIA O AZJI

26.06.2017

Kierowany przez prof. Małgorzatę Pietrasiak zespół Katedry Studiów Azjatyckich oraz Ośrodka Spraw Azjatyckich UŁ zdobył prestiżowy grant z Programu Ramowego Komisji Europejskiej Horyzont 2020.
Projekt „Competing Regional Integrations in Southeast Asia (CRISEA)” poświęcony procesom integracyjnym w Azji Południowo-Wschodniej będzie prowadzony wspólnie z  L’Ecole Française d’Extrême-Orient w Paryżu, pełniącą rolę koordynatora, Uniwersytetem w Cambridge, Uniwersytetem w Hamburgu, Uniwersytetem w Neapolu, Uniwersytetem Oslo oraz partnerami z Wietnamu, Birmy, Indonezji, Filipin, Malezji oraz Tajlandii. Projekt ten wpisuje się w założenia Komisji Europejskiej w zakresie prowadzenia unijnej polityki wobec państw regionu Azji Południowo-Wschodniej i ma za zadanie przedstawienie rekomendacji i mapy drogowej dla działań Unii Europejskiej w Azji Południowo-Wschodniej. Realizacja projektu przyczyni się do pogłębienia współpracy międzynarodowej Uniwersytetu Łódzkiego w zakresie studiów azjatyckich oraz promocji studiów prowadzonych w języku angielskim. Łączny budżet realizowanego projektu to 2,5 mln euro, dla UŁ przypada 120 tys. euro. Realizacja projektu przewidziana jest na okres 3 lat.