Rusza wyprawa studencka „Indochiny 2017”

21.08.2017

22 sierpnia rozpocznie się miesięczny wyjazd naukowo-poznawczy „Indochiny 2017” zorganizowany przez członków Studenckiego Koła Naukowego Azji Wschodniej i Pacyfiku przy Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego.

Od razu po lądowaniu w Bangkoku studenci wyruszą w kierunku Kambodży, gdzie w trakcie tygodniowego pobytu zobaczą między innymi kompleks świątynny Angkor oraz miejsca pamięci ofiar reżimu Czerwonych Khmerów – muzeum Tuol Sleng w stolicy kraju Phnom Penh i pola śmierci. Kolejnym etapem wyprawy będzie eksploracja Wietnamu. Studenci odwiedzą miasto Ho Chi Minh, gdzie mieści się między innymi Muzeum Pozostałości Wojennych oraz zobaczą tunele Cu Chi, służące kiedyś jako kryjówka dla wietnamskich partyzantów. Następnie członkowie Koła udadzą się do zabytkowego Hoi An i stołecznego Hanoi, gdzie podczas spotkań z miejscową młodzieżą polscy miłośnicy Azji opowiedzą o Łodzi oraz studiach azjatyckich na Uniwersytecie Łódzkim. Kolejno grupa uda się do Laosu, rozpoczynając zwiedzanie od miasta Luang Prabang. Podróż po ostatnim ze odwiedzanych krajów zakończy się w stolicy Wientian, skąd studenci udadzą się ponownie do Bangkoku. Przed wylotem będą jeszcze mieli okazję spędzić niemal dwa dni w stolicy Tajlandii, skąd wylecą 21 września lądując dzień później w Warszawie.

 

Ich poczynania można śledzić na poświęconym wyprawie blogu www.indochiny17.wordpress.com, gdzie znajduje się między innymi szczegółowy harmonogram wyjazdu. Zdjęcia i nagrania z podróży pojawią się na profilach SKN Azji Wschodniej i Pacyfiku na Facebooku www.facebook.com/azjaipacyfikul/ i Instagramie www.instagram.com/sknazjiipacyfiku/.

 • 75. ROCZNICY DEPORTACJI ŻYDÓW ZACHODNICH DO LITZMANNSTADT GETTO
  75. ROCZNICY DEPORTACJI ŻYDÓW ZACHODNICH DO LITZMANNSTADT GETTO
 • Graduation Day of International Marketing and photo session 11.12.2015
  Graduation Day of International Marketing and photo session 11.12.2015
 • Christmas Eve meeting with International Marketing Students - 16.12.2015
  Christmas Eve meeting with International Marketing Students - 16.12.2015
 • Spotkanie wigilijne pracowników WSMiP - 17.12.2015
  Spotkanie wigilijne pracowników WSMiP - 17.12.2015
 • Uroczystość wręczenia dyplomów studentom Polsko-Francuskich Studiów Zarządzania typu MBA
  Uroczystość wręczenia dyplomów studentom Polsko-Francuskich Studiów Zarządzania typu MBA
 • Oferta edukacyjna WSMiP UŁ
  Oferta edukacyjna WSMiP UŁ
 • 10th Lodz East Asia Meeting Zakład Azji Wschodniej UŁ
  10th Lodz East Asia Meeting Zakład Azji Wschodniej UŁ
 • „POLAND AND GERMANY: HOW TO RESPOND TO RUSSIA?”
  „POLAND AND GERMANY: HOW TO RESPOND TO RUSSIA?”
 • Krótka relacja z obchodów 70-lecia UŁ na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych
  Krótka relacja z obchodów 70-lecia UŁ na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych
 • Dr Magdalena Cieślak (Zakład Dramatu i Dawnej Literatury Angielskiej, UŁ) przeprowadza wywiad z dr Imke Lichterfeld, University of Bonn, na temat oddziaływania i znaczenia renesansowej tragedii dla współczesnego odbiorcy (październik 2013)
  Dr Magdalena Cieślak (Zakład Dramatu i Dawnej Literatury Angielskiej, UŁ) przeprowadza wywiad z dr Imke Lichterfeld, University of Bonn, na temat oddziaływania i znaczenia renesansowej tragedii dla współczesnego odbiorcy (październik 2013)