Naukowcy z UŁ przygotowali szkolenia dla IPA

6.05.2021

Piątka naukowców z Uniwersytetu Łódzkiego, na prośbę International Police Association, przygotowała serię krótkich szkoleń online na temat bezpieczeństwa cyfrowego i nowoczesnych technologii. Z wiedzy skorzystać teraz może kilkaset tysięcy członków międzynarodowej organizacji. Badaczom, a także władzom ich Wydziałów i Rektor UŁ podziękowali już: Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi i prezydent IPA.

Nagrania na temat szeroko rozumianych zagadnień cyberbezpieczeństwa przygotowali naukowcy z trzech Wydziałów: Studiów Międzynarodowych i Politologicznych (Prof. Ryszard Machnikowski i Dr Andrzej Kozłowski), Prawa i Administracji (Dr Joanna Kulesza) oraz Zarządzania (Dr Dominika Kaczorowska-Spychalska i Dr Artur Modliński). Wśród tematów znalazły się m.in. terroryzm w sieci, a także przypadki łamania prawa w wirtualnej rzeczywistości.

International Police Association to 400 tysięcy osób reprezentujących służby policji i straży granicznej z 65 krajów. Oprócz codziennej, międzynarodowej współpracy na rzecz zapewniania bezpieczeństwa mieszkańców, Stowarzyszenie dba o to, żeby jego członkowie stale się dokształcali i zdobywali wiedzę potrzebną do śledzenia najnowszych wątków kryminalnych. Epidemia Covid-19 znacznie to utrudniła, dlatego IPA stara się prowadzić intensywną działalność w sieci.

To kolejny przykład na dobrą współpracę Uniwersytetu Łódzkiego z polskimi i zagranicznymi służbami. Trzy lata temu podpisano umowę o szerokiej współpracy policji z Uniwersytetem, zakładającą wymianę doświadczeń i rozwój naukowy. Jednym z najbardziej popularnych kierunków na UŁ jest obecnie Biologia kryminalistyczna, kierunek prowadzony wspólnie z praktykami m.in. ze służb mundurowych.

Źródło: IPA

Redakcja: Centrum Promocji UŁ