Sesja poprawkowa 16-30 września 2019

31.07.2019

KOMUNIKAT PRODZIEKANA ds. STUDENCKICH WSMiP dot. PODZIAŁU LETNIEJ SESJI EGZAMINACYJNEJ 2018/2019 z dnia 29 maja 2019 r.

Zgodnie z zarządzeniem Rektora UŁ nr 96 z 23.04.2018 w sprawie podziału roku akademickiego 2018/2019, letnia sesja egzaminacyjna trwa od 10 do 30 czerwca 2019 r. Letnia sesja poprawkowa od 16 do 30 września 2019 roku.

Terminy składania egzaminów oraz uzyskiwania zaliczeń:

- egzaminy oraz zaliczenia kończące przedmiot od 10 do 30 czerwca 2019 r.

- seminaria dyplomowe i magisterskie od 10 czerwca do 30 września 2019 r.

- egzaminy i zaliczenia poprawkowe od 16 do 30 września 2019 roku.

·         Do sesji przystępuje osoba, która regularnie uczęszczała na zajęcia w semestrze letnim, jest przypisana do danej grupy zajęciowej w USOS oraz ma ważną legitymację studencką.

·         Dla każdego egzaminu (E) ustalane są dwa terminy: termin pierwszy (10.06-30.06) oraz termin poprawkowy (16.09-30.09).

·         Student, który nie uzyskał zaliczenia z ćwiczeń, nie może przystąpić do egzaminu.

·         Student jest zobowiązany do terminowego składania egzaminów i uzyskiwania zaliczeń. Usprawiedliwienie nieobecności na egzaminie powinno nastąpić niezwłocznie po ustąpieniu przyczyny nieobecności. Wnioski o przedłużenie sesji honorowane będą tylko w uzasadnionych przypadkach przewidzianych Regulaminem studiów UŁ.

·         Oceny z przedmiotów wprowadzane są przez nauczycieli akademickich do protokołów w systemie USOS nie później niż w ciągu 14 dni od dnia przeprowadzenia zaliczenia lub egzaminu. Studenci proszeni są o skrupulatne weryfikowanie ocen wpisanych w systemie. Wszelkie niezgodności oraz braki niezwłocznie zgłaszają nauczycielowi koordynującemu przedmiot w nieprzekraczalnym terminie do 30 września 2019r.

·         W przypadku niezaliczenia wymaganych planem studiów przedmiotów, student może złożyć w dziekanacie podanie o wpis warunkowy na kolejny semestr lub jego powtarzanie w terminie do 14 października 2019r. Student ma prawo ubiegać się o wpis warunkowy na kolejny semestr z jednego przedmiotu – w przypadku, gdy ma już jeden nierozliczony wpis warunkowy, z dwóch przedmiotów – w przypadku, gdy nie posiada zaległości.

·         Przed przystąpieniem do sesji studenci proszeni są o zapoznanie się w dziekanacie lub stronie WSMiP z wykazem przedmiotów niepodlegających warunkowemu zaliczeniu.

·         Zaliczenie letniej sesji jest równoznaczne z posiadaniem w ostatnim dniu sesji tj. 30 września 2019 r. wszystkich wpisów w USOS z oceną pozytywną. Brak wpisów oznacza brak zaliczenia.

Prodziekan ds. studenckich WSMiP

dr Marek Sempach