Szkoła Zimowa w Wadowicach - rekrutacja

Szanowni Państwo,

mam przyjemność poinformować, że Instytut Tertio Millennio organizuje XLV i XLVI edycję Szkoły Zimowej w Wadowicach. Jest to kilkudniowy cykl wykładów i warsztatów poświęcony aktualnym problemom naszego społeczeństwa, a rozważanym w świetle nauczania Jana Pawła  II  oraz  katolickiej  nauki  społecznej.  Hasło  szkoły  brzmi  „Chrześcijanie   na współczesnych areopagach. Kultura, ekonomia, polityka”. Głównym celem przedsięwzięcia jest znalezienie rozwiązań dla problemów, których chrześcijanie doświadczają właśnie na tych polach życia społecznego.

Chciałbym serdecznie zaprosić zainteresowanych studentów do udziału w Szkole. Edycja dla studentów odbędzie się w dniach 09-14 lutego 2018r. w Wadowicach. Absolwentów oraz doktorantów (do 30. roku życia) zapraszam natomiast w terminie 14-18 lutego 2018r. Rekrutacja trwa do 26 stycznia br. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz aplikacyjny na stronie internetowej projektuwww.szkola.tertio.pl

Gośćmi tegorocznej Szkoły będą m. in. Bogusław Chrabota, Irena Lipowicz, Kazimierz M. Ujazdowski i Krzysztof Zanussi. Uczestnicy wezmą także udział w debacie oksfordzkiej, zwiedzą Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach oraz Kalwarię Zebrzydowską.

Na początku Nowego 2018 Roku życzę wszelkiej pomyślności,

Maciej ZiębaOP