DEBATA „BITWA AMERYK”

19.06.2017

Katedra Studiów Latynoamerykańskich i Porównawczych, Katedra Amerykanistyki i Mass Mediów Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego oraz Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Łodzi zapraszają na debatę: „Bitwę Ameryk”, która odbędzie się w dniu 22 czerwca (czwartek) o godz. 18.00 w Klubie 6. Dzielnica.

Debata z udziałem ekspertów – amerykanistów i latynoamerykanistów z UŁ -oraz publiczności toczyć się będzie wokół trzech bloków tematycznych:
1. Polityki bezpieczeństwa – dr Andrzej Kozłowski vs. dr Michał Stelmach
2. Gospodarki i rozwoju – prof. Paulina Matera vs. dr Zuzanna Kowalczyk
3. Polityki społecznej, rasizmu i dyskryminacji – dr Kaja Zapędowska-Kling vs. dr Joanna Pietraszczyk Sękowska

Celem debaty jest zdiagnozowanie wyzwań i ukazanie rozbieżności w zakresie polityki bezpieczeństwa, przybliżenie współczesnych procesów i mechanizmów politycznych oraz przeobrażeń gospodarczych i społeczno-kulturowych zachodzących w państwach amerykańskich, a także zwrócenie uwagi na relacje pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Ameryką Łacińską z perspektywy północno – i latynoamerykańskiej.
Data i miejsce: 22 czerwca, godz. 18.00 – 20.00, 6. Dzielnica, ul Piotrkowska 102