Interdyscyplinarna konferencja W stulecie związków polityki i sportu

6.05.2019

Lata 2018–2019 to okres obchodów 100-lecia państwa polskiego, a więc także znamienity jubileusz większości polskich instytucji i organizacji zajmujących się sportem. W 2019 r. będziemy obchodzić setną rocznicę założenia między innymi Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Związku Piłki Nożnej. Również w innych krajach powstałych po zakończeniu Wielkiej Wojny, zwłaszcza w Europie Środkowo-Wschodniej, instytucje sportowe świętują analogiczne rocznice swoich narodzin. Rok 1918 można uznać także za symboliczny początek ery wzmożonego upolityczniania sportu, z którym to zjawiskiem stykamy się do dzisiaj.

Zespół Badań Politologicznych Problematyki Sportu w Katedrze Teorii Polityki i Myśli Politycznej Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego w nawiązaniu do tych wydarzeń organizuje 6 maja 2019 r. interdyscyplinarną konferencję naukową W stulecie związków polityki i sportu.