LAS LENGUAS: Ameryka Łacińska między mono- i wielojęzycznością

LAS LENGUAS: Ameryka Łacińska między mono- i wielojęzycznością

Katedra Studiów Latynoamerykańskich i Porównawczych WSMiP UŁ oraz  Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Łodzi zapraszają na spotkanie poświęcone językowi i kulturze państw Ameryki Łacińskiej.

Data: 15 grudnia 2017, godz. 10.00-13.00

Miejsce: Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ, sala Rady Wydziału (1.12)

Program:

10.00-10.15: Otwarcie seminarium (Joanna Pietraszczyk-Sękowska)

10.15-11.30:

Hiszpański latynoamerykański: od dominacji do lokalnych wariacji - kazus hablaargentina(Dorota Klewer)

Keczua jako narzędzie w komunikacji codziennej i manifest w przestrzeni publicznej (Cuzco, Peru) (Ewa Kubiak)

11.30-11.45 – przerwa kawowa

11.45-13.00:

Historia a różnorodność: portugalski peninsularvs portugalski brasilero (Krystian Darmach, Tales Manicoba – prelegent z Brazylii wystąpi w jęz. hiszpańskim)

Nieromańskie kultury europejskie w Ameryce Łacińskiej: kazus języka niemieckiego (Anna Patecka-Frauenfelder)