Politologia ewolucyjna: spotkanie z prof. Jerzym Wiatrem.

21.05.2019
W najbliższy wtorek (21 maja) o 13.30 w sali Rady Wydziału odbędzie się spotkanie z cyklu Debaty Politologiczne pt. Politologia ewolucyjna - biologiczne uwarunkowania polityki. Wystąpi na nimprof. Jerzy Wiatr, wybitny politolog i socjolog polityki, były minister edukacji, członek władz IPSA, który wygłosi referat na temat genezy i obecnego stanu biopolitics, rozumianej jako badanie biologicznych podstaw zachowań politycznych. Po wystąpieniu prof. Wiatra podyskutujemy m.in. na temat wpływu naturalnych, ewolucyjnie wykształconych a kulturowych cech człowieka (nature v. nurture) na jego zachowania społeczne i polityczne oraz konsekwencji tej debaty dla rozumienia polityki jako sfery specyficznie ludzkiej (?) aktywności.
  Spotkanie organizuje Katedra Systemów Politycznych wraz z Dziekanem WSMiP pod patronatem Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych. Ma ono charakter otwarty - serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tą słabą u nas znaną, fascynującą subdyscypliną politologii!