Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Łodzi zaprasza do wzięcia udziału w debacie: Chiny-Europa Środkowa. 16+1 - wnioski i szanse dla Polski.

19.11.2018

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Łodzi zaprasza  do wzięcia udziału w debacie: Chiny-Europa Środkowa. 16+1 - wnioski i szanse dla Polski.

Spotkanie poprowadzą prof. Dominik Mierzejewski i dr Bartosz Kowalski z Ośrodka Spraw Azjatyckich UŁ.

Miejsce: Sala Rady Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ, ul. Składowa 43 (I piętro)

Data: 19 listopada 2018r. godzina 11:30

Harmonogram debaty:

1. Chińska percepcja Europy Środkowej (państwa południa, strategiczne partnerstwa)

2. Relacje Chiny-Czechy (Praga-Pekin, Ye Jianming)

3. 16+1 w wymiarze lokalnym - instytucje, kanały kontaktu

4. Aktywność Bułgarii w formacie lokalnym 16+1 (czy model do nienaśladowania?)

5. Działania zewnętrzne prowincji Syczuan a dalsza współpraca Łódzkiego z Syczuanem