Studentki drugiego roku międzynarodowych studiów kulturowych wraz ze współorganizatorami zapraszają do udziału w wydarzeniu, jakim jest Żywa Biblioteka.

12.12.2018

Już 12 grudnia na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego po raz pierwszy odbędzie się Żywa Biblioteka dla studentów.

Czym jest Żywa Biblioteka? To projekt zapoczątkowany w Danii w Roskilde na międzynarodowym festiwalu muzycznym w 2000 roku. Podczas trwania wydarzenia aranżuje się przestrzeń w Bibliotekę, w której Książkami stają się osoby reprezentujące różne grupy wykluczane i obarczane stereotypami. Każdy zainteresowany może „wypożyczyć” wybraną Książkę i porozmawiać z nią przez około 20-30 minut.

Będziecie Państwo mogli porozmawiać z dziewięciorgiem zaproszonych przez nas gości. Wszystkie pytania są dozwolone, oczywiście z poszanowaniem zasad kultury osobistej i szacunku do drugiej osoby.

MIEJSCE: Sala Rady Wydziału (I piętro), w budynku przy ul. Narutowicza 59a oraz ul. Składowej 43, Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego

KIEDY: 12 grudnia, godz. 11:30 - 15:30

Przyjdźcie, porozmawiajcie, poznajcie – do zobaczenia!

Organizatorkami wydarzenia są studentki drugiego roku Międzynarodowych studiów kulturowych:

Alicja Głodek i Marta Jarczewska

we współpracy z: