(webinar) Jak i kiedy oceniać Studentów?

Ocenianie Studentów jest nie tylko formalnym wymogiem wobec Nauczycieli Akademickich, ale także szansą na systematyczne analizowanie postępów Studentów i wspieranie ich w procesie rozwoju. Oceny powinny być jednak wartościowe, czyli zwiększające świadomość Studentów w zakresie swoich mocnych i słabych stron, motywujące i klarowne, a taką rolę nie zawsze spełniają oceny w formacie liczbowym. W trakcie webinaru porozmawiamy o metodach, zakresie i użyteczności oceny diagnozującej, formatywnej i sumarycznej, które znajdują się w wachlarzu narzędzi Nauczyciela. Zastanowimy się również nad tym, jak prezentować wnioski z oceny Studentowi, jak ocena może pomagać Nauczycielowi oraz nad zasadami konstruowania kryteriów oceniania w sposób jasny dla osoby podlegającej ocenie.

Szkolenie organizowane przez Zespół Doskonałości Dydaktycznej z Centrum Rekrutacji i Doskonałości Dydaktycznej

Forma szkolenia

online - MS Teams