13. SEMINARIUM OPEN ACCESS” BIBLIOTEKA UNIWERSYTETU ŁÓDZKIEGO

Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza na „13. Seminarium Open Access” organizowane w ramach obchodów International Open Access Week 2022 (24-30.10.2022).

Tydzień Otwartej Nauki - Open Access Week (OAW) - jest wydarzeniem globalnym, mającym na celu promocję otwartego dostępu do nauki i edukacji. Uniwersytety, uczelnie, instytuty badawcze, instytucje finansujące naukę, biblioteki i ośrodki analityczne wykorzystują ten czas do pozyskiwania wsparcia dla idei OA oraz podejmowania debat o ekonomicznych korzyściach z zastosowania nowych modeli organizacyjnych i biznesowych, które poszerzałyby zakres dostępu do wyników badań czy edukacji wyższej.

Od ponad dziesięciu lat upowszechniamy zagadnienia związane z otwartą nauką w Uniwersytecie Łódzkim. Co roku organizujemy Seminarium Open Access, podczas którego dyskutujemy o bieżących problemach związanych z wprowadzaniem otwartości w działaniach uczelni.

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 24-30.10.2022 r. pod hasłem
“Otwartość dla sprawiedliwości klimatycznej”

Formularz rejestracyjny