Seminarium studencko-doktoranckie na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ

Miejsce wydarzenia: Składowa 43, 90-127 Łódź
Czas: 08 listopada 2023 (środa) 09:00 - 18:00

Seminarium studencko-doktoranckie odbędzie się w środę 8 listopada 2023 roku na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego. Jest ono skierowane do słuchaczy Szkół Doktorskich przygotowujących dysertację w ramach dyscypliny nauki o polityce i administracji oraz studentów studiów drugiego stopnia planujących kontynuację kariery zawodowej. Na wydarzenie zapraszają Studencko-Doktoranckie Koło Naukowe Pax Europaea, Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego oraz Polskie Towarzystwo Studiów Międzynarodowych Oddział w Łodzi.

Wydarzenie będzie miało charakter warsztatów, których celem jest zaprezentowanie głównych założeń metodologicznych przygotowywanych lub planowanych dysertacji, wskazanie odwołań do teorii nauk politycznych (w tym stosunków międzynarodowych) oraz omówienie zasadności stawianych pytań, tez i hipotez badawczych. Po krótkim wystąpieniu uczestnika nastąpi szczegółowe omówienie zaprezentowanych treści z doświadczonymi badaczami reprezentującymi ww. dyscyplinę.

Warsztaty będą towarzyszyły I Kongresowi Polskiego Towarzystwa Studiów Międzynarodowych, który odbędzie się na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego w dniach 9-10 listopada 2023 roku. Opiekę merytoryczną nad Seminarium sprawuje Odział Polskiego Towarzystwa Studiów Międzynarodowych w Łodzi.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. W celu zgłoszenia chęci uczestnictwa należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 29 października 2023 r.

W przypadku pytań prosimy o kontakt mailowy z przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego, mgr. Maciejem Baczyńskim, na adres: maciej.baczynski@edu.uni.lodz.pl

Materiał: Maciej Baczyński, SDKN Pax Europaea

Miejsce wydarzenia: Składowa 43, 90-127 Łódź