Wystartowała 11. edycja Projektu Mentorskiego UŁ

Uroczysta inauguracja Projektu Mentorskiego odbyła się 7 grudnia w Pałacu Biedermanna. Studenci mieli okazję do pierwszego spotkania i rozmów ze swoimi mentorami. Gościem specjalnym spotkania była dr Ewa Hartman, która opowiedziała o tym, jak zadbać o swój dobrostan w świecie zmieniających się technologii.

11. edycja Projektu mentorskiego UŁWspólne pamiątkowe zdjęcie mentorów i mentees 11. edycji Projektu mentorskiego w Pałacu Biedermanna.

W tegorocznej edycji Projektu Mentorskiego udział bierze 34 mentorów i 44 studentów.

Przez pół roku intensywnej współpracy z doświadczonymi mentorami studenci będą otrzymywać wsparcie w pokonywaniu wyzwań związanych z ich ścieżką zawodową, rozwojem osobistym. Mentorzy będą aktywnie wspierać młodych ludzi w odnajdywaniu własnej drogi zawodowej, pomagając w identyfikacji i rozwijaniu ukrytego potencjału oraz odkrywaniu unikalnych talentów.

Trzymamy kciuki za wszystkich mentees i mentorów i życzymy wielu owocnych spotkań!

Pełna lista par mentorskich

Projekt Mentorski od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród studentów. Mentorzy projektu rokrocznie są gotowi na przyjęcie pod swoje skrzydła nowych podopiecznych. To dowodzi jak wartościową i potrzebną inicjatywą w przestrzeni uniwersyteckiej jest Projekt mentorski.

Za nami 10 lat Projektu Mentorskiego

W trakcie inauguracyjnego spotkania, uczestnicy poprzednich edycji dzielili się swoimi refleksjami, komentarzami. Mentorka Anna Maria Wesołowska wspominała jak cennym doświadczeniem jest dla niej kontakt ze studentami, ile wartości wnosi perspektywa młodych ludzi. Zachęcała też tegorocznych mentees, do jak najpełniejszego wykorzystania szansy na współpracę z mentorami, do wychodzenia z inicjatywą i sięgania po więcej.

Refleksje mentorki swoim komentarzem uzupełniła Aleksandra Cabaj, absolwentka X edycji Projektu Mentorskiego. Wspominała swój rozwój pod okiem Michała Hertela, CEO BrandLift Customer Advocacy. Zachęcała studentów rozpoczynających przygodę w projekcie to odważnego zadawania pytań mentorom, do testowania swoich pomysłów oraz proszenia o informację zwrotną.

Fotorelacja ze spotkania

Mózg w dobie sztucznej inteligencji

Gościem specjalnym spotkania była dr Ewa Hartman, kierowniczka studiów podyplomowych Neuro-Przywództwo na Uczelni Łazarskiego w Warszawie, certyfikowana trenerka metody Points of You oraz metody HeartMath. Opowiadała o tym, jak zadbać o siebie, swój umysł w dobie nowoczesnych technologii. Podpowiadała, jak nie zatracić siebie, swojej wrażliwości na świat pośród wszechobecnych algorytmów.

dr Ewa HartmanDr Ewa Hartman

Zgłoś się do XII edycji Projektu Mentorskiego UŁ

Nie zwalniamy tempa i już teraz planujemy kolejną edycję Projektu mentorskiego UŁ, która wystartuje w październiku 2024 r. Zapraszamy studentów wszystkich wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego do rozpoczęcia przygody w projekcie. Jeżeli jesteście zainteresowani współpracą z mentorem zostawcie nam swój kontakt w formularzu, a my wyślemy informacje o uruchomieniu zapisów do XII edycji.

Jeżeli jesteście ciekawi jak wyglądały poprzednie edycje Projektu Mentorskiego UŁ zapraszamy na stronę projektu.

Materiał: Magdalena Paszko, Centrum Współpracy z Otoczeniem UŁ
Radakcja: Centrum Komunikacji i PR UŁ
Zdjęcia: Maciej Andrzejewski (CKiPR UŁ)