KIERUNEK: Polsko-francuski program studiów w zakresie zarządzania MBA

O studiach

na fioletowym tle nazwa studiów podyplomowych w otoczeniu symboli kojarzących się z Francją (np. budowle, produkty spożywcze itp.)

Polsko - francuskie podyplomowe studia zarządzania MBA, realizowane we współpracy z Uniwersytetem Jean Moulin Lyon 3 od 1993 r., przygotowują nowoczesne kadry menadżerskie dla międzynarodowych firm, polsko-francuskich spółek, polskich przedsiębiorstw o silnej orientacji proeksportowej.

Po zakończeniu studiów absolwenci otrzymują 2 dyplomy:

Dyplom Université Jean Moulin Lyon 3 - Master Management et Administration des Entreprises (MAE)

oraz

Absolwenci programu są cenionymi menadżerami w międzynarodowych przedsiębiorstwach, często prowadzą własne firmy.

Studia trwają 3 semestry począwszy od października, obejmują 2 semestry zajęć oraz 1 semestr przeznaczony na przygotowanie pracy dyplomowej pod opieką promotora. Program studiów został tak pomyślany, aby słuchacze mogli harmonijnie łączyć naukę z pracą zawodową. Zajęcia odbywają się co 2 tygodnie, w soboty i w niedziele, w formule hybrydowej (online + stacjonarnie) – atrakcyjnej dla osób aktywnych zawodowo.

Czas trwania

3 semestry, oraz 3-miesięczny staż w przedsiębiorstwie (nie jest wymagany, jeśli kandydat pracuje zawodowo)

Kierownik studiów

prof. dr hab. Tomasz Domański, prof. zw. UŁ

Sylwetka kandydata

Studia adresowane są do kandydatów, którzy ukończyli studia wyższe dowolnej specjalności (licencjackie lub magisterskie). Zajęcia odbywają się w języku francuskim i angielskim.

Informacja o przetwarzania danych osobowych dla osób uczestniczących w rekrutacji na studia podyplomowe oraz dla słuchaczy studiów podyplomowych: https://www.bip.uni.lodz.pl/inne/ochrona-danych-osobowych/klauzule-informacyjne

Dodatkowe informacje

Do ukończenia studiów podyplomowych wymagane jest zaliczenie przedmiotów przewidzianych w programie oraz napisanie pracy końcowej w języku francuskim. Tematem pracy jest projekt realizowany w trakcie stażu lub wykonywanej pracy zawodowej. Obrona pracy przed polsko-francuską komisją pozwala uzyskać dyplom uczelni francuskiej Université Jean Moulin Lyon 3 Master Management et Administration des Entreprises (MAE) oraz świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Uniwersytetu Łódzkiego: Polsko-francuski program studiów w zakresie zarządzania MBA.

WYMAGANE DOKUMENTY:

1. Wypełnione formularze zgłoszeniowe (Université Jean Moulin Lyon 3 oraz Uniwersytetu Łódzkiego)
  2. Kopia dyplomu ukończenia studiów wyższych, w przypadku kandydatów spoza UE jego tłumaczenie przysięgłe na język francuski lub angielski
  3. CV w języku francuskim lub angielskim
  4. List motywacyjny w języku francuskim lub angielskim
  5. Zdjęcie kandydata w formacie elektronicznym

* dotyczy wyłącznie kandydatów spoza UE: akt urodzenia (na formularzu tzw. unijnym) lub tłumaczenie przysięgłe na język francuski, ewentualnie fotokopia paszportu

Szczegółowe informacje dostępne pod linkiem : https://www.francemba.uni.lodz.pl/

Więcej o UŁ

Kontakt dla kandydata