Delegacja UŁ na konferencji UNIC w Rotterdamie

W dn. 25-26 września delegacja Uniwersytetu Łódzkiego bierze udział w konferencji UNIC w Rotterdamie podsumowującej i symbolicznie zamykającej UNIC 1.0, zarazem będącej początkiem projektu UNIC 2.0, rozpoczynającego się 1.10.2023 r.

delegacja Uniwersytetu Łódzkiego w Rotterdamie
prof. Łukasz Bogucki (prorektor ds. współpracy z zagranicą)

W ramach UNIC 2.0 Uniwersytet Łódzki wraz z pozostałymi 9 partnerami pozyskał środki na realizację projektu w perspektywie 4 lat. Podczas bardzo wielu spotkań dyskutowano o przyszłości partnerstwa, prezentując zarysy poszczególnych Work Packages oraz Thematic Lines, które będą realizowane w nowej edycji UNIC.

Prorektor ds. współpracy z zagranicą prof. Łukasz Bogucki zaprosił wszystkich 9 partnerów do Łodzi, gdzie w dn. 4-5 grudnia 2023 r. odbędzie się kolejna konferencja UNIC.

Podczas spotkania podpisane zostało nowe memorandum of understanding (dla UNIC 2.0), zmienia się też nazwa sieci – European Cities in Post-Industrial Transitions.

Skład delegacji: Maciej Jażdżewski, Małgorzata Gramala, Agata Burlińska (wicedyrektor Biura Aktywności Miejskiej UMŁ), Matusz Pieczyński, Katarzyna Pardyka, prof. Łukasz Bogucki, prof. Andrzej Kruk, prof. Michał Kobiereckiprof. Agnieszka Kurczewska.

UNIC – Europejski Uniwersytet Miast Postindustrialnych

W 2022 roku Uniwersytet Łódzki dołączył do sieci Uniwersytetów Europejskich European University of Post-Industrial Cities (UNIC).

UNIC – Europejski Uniwersytet Miast Postindustrialnych – jest jedną z 44 sieci Uniwersytetów Europejskich. Uniwersytety Europejskie to model międzynarodowych uczelni przyszłości, promujących europejskie wartości i tożsamość oraz rewolucjonizujących jakość i konkurencyjność europejskiego szkolnictwa wyższego poprzez wspólne wdrażanie innowacyjnych rozwiązań na polu edukacji i nauki oraz głęboką integrację instytucjonalną.

Udział w konsorcjum zwiększa widoczność międzynarodową partnerstwa oraz zacieśnia współpracę z innymi, międzynarodowymi ośrodkami akademickimi. Studenci, doktoranci, naukowcy oraz pracownicy administracyjni sojuszu UNIC mogą korzystać z edukacji i zdobywać doświadczenia zawodowe w uczelniach partnerskich w ramach wspólnie rozwijanych innowacyjnych projektów, które nadają nowy wymiar kooperacji międzyuczelnianej.

UNIC to takze poszerzanie możliwości edukacyjnych dla studentów, w tym członków społeczności migrantów i osób żyjących w niekorzystnych warunkach społeczno-ekonomicznych.

Więcej o inicjatywach UNIC można przeczytać na stronie uczelni oraz na stronie sieci.

Materiał: Maciej Jażdżewski, International Hub UŁ

Redakcja: Centrum Komunikacji i PR