I Festiwal Uwolnij Marzenia

Już 13 grudnia zapraszamy na I edycję Festiwalu Uwolnij Marzenia na WSMiP UŁ

Harmonogram I Festiwalu PodróżniczegoHarmonogram wydarzenia:

9:00 - 9:15 – rozpoczęcie i przywitanie wszystkich gości

I BLOK 
9:20 - 10:00  – Mateusz Janicki – Wielokulturowość świata – Hiszpania, Francja i Maroko w tydzień 

10:10 - 10:50 – Dile Dzhoraeva – podróż do duchowego wnętrza, czyli pielgrzymka do Mekki 

11:00 - 11:40 – Julia Dałek – Tajemnice Omanu - jedynego państwa na literę „O” 

11:50 – 12:30 – Martyna Izdebska – Podróż na drugi brzeg. Perspektywa wyjazdu zorganizowanego 

12:30 – 12:50 - przerwa kawowa 

II BLOK - warsztatowy z organizacji podróży 
12:50 – 13:10 – gra integracyjna 

13:15 –14:00 – ogarnij to sam, czyli warsztaty z organizacji podróży 

III BLOK 
14:10 - 14:50 – Jędrzej Józefowicz - wiadomość z Grenlandii. czyli jak przeszliśmy zimą arctic circle trail 

15:00 - 15:40  – Piotr Kilian – Mount Kościuszko, czyli dookoła świata ku czci największego polskiego odkrywcy 

15:50 - 16:30 – Paweł kmieć i Aleksander Kolasa – wolność i natura, czyli norweski friluftsliv 

16:40 – 17:20 – Patryk Kurc – podróż przez zapomniane Sowietstany: azja centralna
 

Prelegenci:

Patryk Kurc

Ukończyłem studia azjatyckie, obecnie jestem studentem stosunków międzynarodowych II stopnia. Od lat pasjonuje mnie szeroko rozumiany Orient. Wierzę, że podróże są oknem na świat. Odwiedziłem ponad 30 krajów, ale nim ruszę na cały świat, najpierw chcę zwiedzić całą Azję.

Azja Centralna to jeden z najmniejszych odwiedzanych i najbardziej egzotycznych regionów kontynentu azjatyckiego. "Sowietstany" pomijamy wszędzie - w geopolityce, w historii, w destynacjach podróżniczych. Ja tego błędu nie popełniłem.

O krajach, gdzie walutę bardziej opłaca się wymienić na bazarze niż w banku, gdzie nie da się zgubić, bo każdy wskaże Ci drogę, gdzie wojskowi sami namawiają do wręczenia łapówki, gdzie obcokrajowiec jest atrakcją turystyczną, gdzie przez pół kraju jedzie się drogą pozbawioną asfaltu, gdzie obcy zapraszają na nocleg do własnego domu, gdzie krajobraz pustyni miesza się z wielotysięcznymi górami.

28 dni, blisko 6000 km po Uzbekistanie Tadżykistanie, Kirgistanie i Kazachstanie. Zapraszam w podróż do Azji Centralnej!

Julia Dałek
Studentka Psychologii Zdrowia oraz Pedagogiki Specjalnej, instruktorka ZHP, wolontariuszka fundacji „FAScynacje” i odkrywczyni świata. Chociaż podróże towarzyszyły mi od najmłodszych lat, to prawdziwą pasją do eksplorowania zaraziłam się od jednej z moich przyjaciółek. Teraz planuję kolejną podróż, jak tylko wrócę z poprzedniej. Najbardziej zachwyca mnie potęga natury i życzliwość ludzi, tak różnych, a tak podobnych do nas.

Oman, czyli jedyne państwo świata na „O” zdecydowanie nie jest tylko po to, by wygrać w „Państwa Miasta”! Skrywa w sobie o wiele więcej. Choć moja podróż po Omanie nie była zbyt długa (nie wiem czy jakakolwiek liczba dni byłaby wystarczająca na ten kraj), to pozwoliła mi na przełamanie wielu barier i wyjście ze strefy komfortu. Zachwyciła mnie otwartość i życzliwość Omańczyków. Nigdzie indziej nie spotkałam nikogo, kto od drugiej do szóstej rano czekałby z obcym na przekroczenie granicy albo zabrał w najpiękniejsze miejsca totalnie za darmo. Zapraszam Was do odkrycia tego państwa ze mną - państwa niedocenianego, z ogromem pięknych widoków, z dobrymi ludźmi, pachnącego ostrymi przyprawami i herbatą z mlekiem.

Dilbarkhan Dzhoreava
Stosunki Międzynarodowe w Łodzi. Mam zaszczyt podzielić się z Wami niezwykłym podróżniczym doświadczeniem.

Przygotowuję dla Was opowieść o Małej Pielgrzymce do Mekki i Medyny – podróży, która dla mnie nie jest tylko podróżą, lecz także duchowym przeżyciem. Chcę podzielić się z Wami unikalną perspektywą na temat kultury, tradycji i duchowego znaczenia tego wyjątkowego pielgrzymkowego doświadczenia.

Mateusz Janicki

pasjonata odkrywania różnorodności świata.

Mateusz zabierze Was w podróż do romantycznego Paryża, zanurzy w zapachy drzewa z Mekki i egzotyczne smaki Maroka, a także przeniesie do żywiołowego Madrytu. Jego spostrzeżenia na temat wielokulturowości świata i nieoczekiwane przygody, które spotkały go w trakcie podróży, sprawią, że spojrzycie na świat z nowej perspektywy.

Martyna Izdebska

studentka stosunków międzynarodowych, której serce bije w rytmie relacji międzykulturowych. Czasem jednak trudno znaleźć ją na wydziale - właśnie znów dopakowuje ostatnie rzeczy do plecaka, gotowa stawić czoła nowej przygodzie. Od dziecka związana z muzyką i fotografią, a ostatnio coraz bardziej z antropologią. Martyna, pracująca na co dzień w biurze podróży i znająca je na wylot, zabierze Was w podróż na drugi brzeg. Razem spojrzymy na temat z innej strony barykady i rozbierzemy wycieczki zorganizowane na części pierwsze – co daje, a co zabiera nam każda z form podróży i jak to wygląda w praktyce. Dotkniemy również ważnego tematu odpowiedzialnego podróżowania i roli jednostki w tym procesie.

Jędrzej Józefowicz

Jędrzej Józefowicz i Piotr Kilian, dwaj nieustraszeni podróżnicy, postanowili stanąć przed arktycznym wyzwaniem na Grenlandii. Ich cel był klarowny - przemierzyć zimową wersję słynnego Arctic Circle Trail. W ciągu miesiąca przeszli ponad 400 km, odkrywając magię arktycznej przygody.

Podczas festiwalu "Uwolnij Marzenia," Jędrzej podzieli się niesamowitymi wrażeniami. Poznasz kulisy wędrówki po zamarzniętych jeziorach, arktycznej tundrze i ośnieżonych wzgórzach. Dowiesz się, jak radzili sobie z ekstremalnymi warunkami, gotowaniem na szlaku i ciągnięciem ciężkich sań.

Piotr Kilian

góral z malowniczych Beskidów (Istebna), przypadkowo wplątał się w świat pirackich przygód Karaibów. Jego historia to nie tylko egzotyczne rejsy jachtem przez Ocean Atlantycki czy zimowe zdobywanie najdłuższych szlaków górskich w Polsce. To także nieustraszone podbijanie niebieskich granic, pierwsze zimowe przejście (900 km) Niebieskiego Szlaku Granicznego, uznawanego za "Najdzikszy Szlak w Polsce".

Piotrek nie zatrzymał się na zdobywaniu polskich gór – pokonał Izraelski Szlak Narodowy, Tour du Mont Blanc oraz dwukrotnie zimą Arctic Circle Trail na Grenlandii pod patronatem National Geographic Traveler.

Aleksander Kolasa

student prawa i miłośnik historii Skandynawii. Jego pasja to prawo międzynarodowe, historia prawa i fascynujące opowieści wikingów. Olek, jak go wszyscy nazywają, to również zapalony czytelnik, czerpiący inspirację z różnych gatunków literatury. Góry to obszar, gdzie znajduje spokój i natchnienie.

Paweł Kmieć

pomysłodawca festiwalu, student stosunków międzynarodowych, sportowiec i miłośnik gór. Jego energia do odkrywania nieoczywistych miejsc sprawia, że z pasją chodzi, biega i wspina się po górach. Aktualnie zgłębia tajemnice Afryki.