Konferencja odbędzie się w formie stacjonarnej w gmachu Wydziału Filologicznego UŁ przy ul. Pomorskiej 171/173. Językami spotkania są wszystkie języki słowiańskie oraz język angielski. Do udziału w wydarzeniu zapraszani są zarówno studenci, jak i doktoranci oraz młodzi badacze zainteresowani Słowiańsczyzną.
Międzynarodowy zasięg spotkania umożliwi wymianę doświadczeń w wielokulturowej grupie oraz nawiązanie nowych kontaktów z zagranicznymi ośrodkami naukowymi. Konferencja ma charakter interdyscyplinarny; wystąpienia mogą dotykać tematyki językoznawczej, literaturoznawczej, kulturowej, etnograficznej, historycznej oraz nauk społecznych
– podkreślają organizatorzy konferencji.
Po konferencji zaplanowano wydanie recenzowanej monografii. Inspiracje tematyczne organizatorzy podzielili na dwa obszary – nauki humanistyczne oraz społeczne. Wśród proponowanych zagadnień znajdują się m.in.:
- mniejszości narodowe lub etniczne na Słowiańszczyźnie,
- glottodydaktyka języków słowiańskich,
- dialektologia słowiańska,
- folklorystyka słowiańska,
- religia na Słowiańszczyźnie
- czy najnowsze zjawiska w literaturach słowiańskich.
Pełną listę przykładowych tematów dla nauk humanistycznych oraz nauk społecznych znaleźć można w oficjalnym zaproszeniu do udziału w konferencji: ZAPROSZENIE.
Zgłoszenia na konferencje należy nadsyłać do 24 września na adres mundus.slavicus@filologia.uni.lodz.pl. Informacje o przyjęciu do udziału w konferencji uczestnicy otrzymają do 30 września.
Udział w konferencji i publikacja są bezpłatne. Uczestnicy sami pokrywają koszty transportu, zakwaterowania i wyżywienia.
Komitet Organizacyjny:
- Patrycja Miller – Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego
- Dorota Łakomiak – Zastępca Przewodniczącej Komitetu Organizacyjnego
- Lidia Pańczak – Sekretarz Komitetu Organizacyjnego
- Marcin Mikielski
- Ernest Caban
- Aleksander Zalech
Opieka naukowa: