Studencko-doktorancka konferencja naukowa „Wielokulturowość i problemy mniejszości - poznawanie innego/innej”

Miejsce konferencji: Narutowicza 59a, 90-131 Łódź
Czas: 31 maja 2023 (środa) 09:00 - 01 czerwca 2023 (czwartek) 00:00

Koło Naukowe Amerykanistyki i Mediów Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego serdecznie zaprasza na studencko-doktorancką konferencję naukową, pt. „Wielokulturowość i problemy mniejszości - poznawanie innego/innej”, która odbędzie się 31 maja 2023 na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych.

plakat konferencji

Celem konferencji jest poznanie innego/innej poprzez naświetlenie problemów i wyzwań, z jakimi się mierzą osoby należące do mniejszości oraz zniwelować stereotypy, które sa im przypisywane. Chcemy także pokazać czym była i jest wielokulturowość oraz w jaki sposób można budować lepsze jutro dla każdego człowieka.

Osoby zainteresowane czynnym udziałem w konferencji zachęcamy do przesyłania abstraktów referatów, których wygłoszenie nie powinno trwać dłużej niż 20 minut. Omawiane tematy mogą dotyczyć zagadnień takich jak:
✅️ problemy mniejszości w Polsce
✅️ wielokulturowość/inność kiedyś i dziś
✅️ problemy mniejszości seksualnych
✅️ prawa kobiet i dzieci/prawa człowieka
✅️ Łódź wielokulturowa kiedyś i dziś
✅️ procesy migracyjne w przeszłości i obecnie
✅️ wyzwania w zakresie ochrony praw człowieka/praw mniejszości/praw kobiet
✅️ prawa obywatelskie
✅️ kształtowanie się nowego porządku światowego opartego na różnorodności / wielokulturowości
✅️ globalizacja czy izolacjonizm ?

Abstrakty można przesyłać do 07.05.2023 na adres: knamerykanistykiimediow@gmail.com

Szczegóły wydarzeń: https://www.facebook.com/events/959216415516622/?ref=newsfeed

Szczegóły konferencji

Miejsce konferencji: Narutowicza 59a, 90-131 Łódź